50.4V 1.5A AC/DC Adapter Compatible with Winkind WKC50401500 P/N 10201026 C223-2000 for WL0013 C223-1800 Li-ion Battery Vacuum Power Supply
★★★★★ 4.9 147 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by seto.az
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Sold and shipped by seto.az
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Metasources New Global 50.4V AC / DC Adapter Compatible with Winkind Model WKC50401500 P/N 10201026 C223-2000 C2232000 For WL0013 C223-1800 C2231800 44V DC44V 44 Volt 44 Volts 44VDC Lithium ion Li-ion Liion Battery Pack Cordless Vacuum Winkind Company Ltd +50.4V 1.5A 75.6W DC50.4V 1500mA 75.60 Watt 50.40V 1.50A 75.60W 50.4VDC 50.40VDC 50.4 V 50.40 VDC Class 2 Switching Power Supply Cord Cable PS Charger Mains PSU Input 100-240
  • Compatible with Winkind Model WKC50401500 P/N 10201026 C223-2000 C2232000 For WL0013 C223-1800 C2231800 44V DC44V 44 Volt 44 Volts 44VDC Lithium ion Li-ion Liion Battery Pack Cordless Vacuum Winkind Company Ltd +50.4V 1.5A 75.6W DC50.4V 1500mA 75.60 Watt 50.40V 1.50A 75.60W 50.4VDC 50.40VDC 50.4 V 50.40 VDC Class 2 Switching Power Supply Cord Cable PS Charger Mains PSU. replaces lost or damaged power cords for these classic models
  • Includes 1 AC Adapter + 1 Power Cord; backed by 24-month exchange warranty for peace of mind
Brand Metasources
Color Black
Item Weight 1.9 Pounds
Manufacturer Metasources
Model Number Model WKC50401500 Power Supply
BuiltIn Media 1 AC Adapter + 1 AC Power Cord
Input Voltage 120 Volts (AC)
Connector Type Barrel Round Connector
Output Current 1.5 Amps
Output Voltage 50.4 Volts (DC)
Mfr Part Number Model WKC50401500 Power Supply
Number of Items 1
Compatible Devices Compatible with Winkind WKC50401500 P/N 10201026 C223-2000 for Model WL0013 C223-1800 Lithium ion Battery Pack Cordless Vacuum 50.4VDC 1.5A Power Supply
Additional Features Short Circuit Protection
Warranty Description 30 Days Refund, 24 Months Exchange
Compatible Phone Models Compatible with Winkind WKC50401500 P/N 10201026 C223-2000 for Model WL0013 C223-1800 Lithium ion Battery Pack Cordless Vacuum 50.4VDC 1.5A Power Supply
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
147 ratings | 60 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (131)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (15)